مشاوره بازرگانی در دنیای امروز و اهمیت خرید خارجی بر هیچکس پوشیده نیست اغلب کشورهای جهان به دلیل توزیع متنوع عوامل تولید در مناطق مختلف با یکدیگر روابط تجاری دارند. برقراری این روابط نیاز به آشنایی با مراحل ورود کالا، منابع تهیه کالا، آشنایی با شرایط پرداخت، مقررات متحدالشکل اعتبارات اسنادی، گشایش اعتبار، انواع بیمه حمل و نقل، بازرسی کالا ، اسناد حمل، بارنامه، عدل بندی، گواهی بازرسی و مراحل ترخیص کالا دارد.

همچنین تصمیم گیری در خصوص شروع یک فعالیت تجاری مستلزم این آشنایی ها و برآوردی از هزینه های مرتبط به خرید و فروش اعم از قیمت کالا ، هزینه های حمل ، هزینه های گمرکی و …. دارد . شرکت بازرگانی اعتدا اروند با داشتن کارشناسان متخصص و پرسنل با تجربه و بهره گیری از آخرین اطلاعات راهبردی، شما را در زمینه آشنایی با کلیه امور گمرکی ( تعرفه ها، قوانین، مقررات، بخشنامه ها و … ) یاری نموده و خدمات لازم را ارائه می نماید. ضمناً این پیگیریها را در ادارات گمرکات کشور و همچنین گمرک جمهوری اسلامی ایران و کمیسیونهای رسیدگی به اختلافات تا پایان مراحل رسیدگی عهده دار می باشد. شرکت اعتدال اروندو بازرگانی آکو ترخیص اقدام به ارائه خدمات مشاوره در کلیه زمینه های امور گمرکی اعم از:

امور گمرکی و ترخیص کالا
واردات و صادرات
ثبت سفارش کالا و اخذ مجوزهای مورد نیاز
خرید خارجی و گرفتن نمایندگی
حواله های ارزی و اعتبارات اسنادی
ترانزیت و حمل و نقل جاده ای
استریپ و استافینگ
و…نموده  است. کارشناسان باتجربه ما آماده پاسخ دهی به سوالات شما تاجران و بازرگانان عزیز می باشند.

با توجه به اینکه در رویه های گمرکی در اکثر موارد ترخیص کالاها، اختلافاتی در مورد ارزش، تعرفه و سایر موارد مرتبط بین صاحبان کالا و گمرکاتت اجرایی پدید می آید و جهت رسیدگی به این اختلافات، پرونده به مراجع بالاترارجاع می گردد، در صورت نداشتن اطلاعات کافی، صاحب کالا قطعا متضرر خواهد گردید، لذا این شرکت مفتخر است با دارا بودن کادری مجرب جهت پیگیری و حصول نتیجه مثبت خدمتگذار شما عزیزان باشد.

بخش دیگری از خدمات ما عبارتند از :

حضور فعال در اکثر گمرکات و بنادر کشور
برخورداری از سیستم های پشتیبانی به صورت مکانیزه
ترخیص سریع کالا و به صورت حمل حمل یکسره
ارائه مشاوره در زمینه تهیه و تنظیم اسناد تجاری کالا
مشاوره گمرکی در زمینه حل اختلاف میان گمرک و صاحبان کالا
مدیریت متمرکز و نیروی انسانی متخصص و با تجربه
استفاده از آخرین قوانین و مقررات جاری بازرگانی و گمرکی و به موازات آن بهره گیری از کارشناسان بانکی، بیمه و حمل و نقل
این شرکت را قادر ساخته تا به خوبی و در کمترین زمان ممکن عملیات ترخیص و حمل کالا به مقصد مورد نظر را به انجام برساند.